Cumhuriyet

İstanbul’un En İyi Apart Oteli

egazetehaber

İstanbul apart otellerinin sayısı günden güne artıyor. Yıldızlar havada uçuşuyor fakat bu yıldızların kaçı parlıyor? Tabii ki her alanda olduğu gibi, sayının artması bu alanın da niteliğini zedeliyor.

İnsanları memnun etmenin zorlaştığı, hayatın her alanında beklentinin günden güne arttığı şu zamanda ancak kimsenin yapmadığını yapanlar veya herkesin yaptığını daha bir özenle yapıp sunumla fark yaratanların yıldızı parlıyor.

Tarihin kimi zaman büyüleyen kimi zaman korkutan, tedirgin eden şehridir İstanbul. Yüzyıllar boyu, doğanlar, yaşayanlar, ölenler, gelenler, gidenler çok iz bırakmış bu şehirde; elbette ki şehirde onlarda…

III. Ahmet döneminde Boğaziçi’nde artan yerleşim bir su sorununa yol açmış. Bu dönemde bu soruna çözüm bulmak için imar faaliyetleri başlatılmışsa da siyasi, sosyal vb. sebepler bunun neticelendirilmesine imkan vermemiş. Netice ancak  I. Mahmut döneminde alınabilmiş. Buraya şehre gelen suyun farklı yönlere dağıtımını sağlayan bir yapı inşa edilmiş. Maksem adı verilen bu yapı eskiden Galata-Beyoğlu suyunun taksim edildiği yermiş. İşte Taksim adını buradan almış.

Taksim deyince aklımıza o maksem değil de meşhur anıt gelir. Bir yazarın söylediği bir cümle beni etkilemişti: “Taksim denilince akla gelen ilk şeylerden biri de o anıttır. Bu anıttan önce bir boşluk olan Taksim, bu eserin ortaya dikilmesinden sonra bir şehir anıtı olmuştur.”

Taksim Ultra VIP Apartments Hotel de İstanbul apart otellerinin anıtı olmuş. Beş yıldızlı otel hizmetinin de üstünde bir hizmetle yıldızları parlamış, sloganlarının hakkını vermişler: EN İYİDEN DAHA İYİ.

Günlük hayatın stresinden bunalmayanımız, bir yerlere gidip şehirden olmasa bile stresten uzaklaşmanın hayalini kurmayanımız, bu hayalle arkasına yaslanıp anlık da olsa huzur bulmayanımız yoktur. Hayali gerçeğe dönüştürmek içinse burası en iyi adreslerden biri.

YORUM YAP

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

YUKARI